Kokoomuksen valtuustoryhmä 2021-2025

Bia Kaski,  valtuustoryhmän pj.

Bia Kaski, valtuustoryhmän pj.

Asiakkuusjohtaja

Henna Kyhä, valtuustoryhmän vpj.

Henna Kyhä, valtuustoryhmän vpj.

Kasvatustieteen tohtori

Jussi Ihamäki, valtuustoryhmän vpj.

Jussi Ihamäki, valtuustoryhmän vpj.

Opettaja ja valmentaja

Viliina Välimäki, valtuustoryhmän siht.

Viliina Välimäki, valtuustoryhmän siht.

Luokanopettaja, sivutoiminen yrittäjä

Hanna Hildén

Hanna Hildén

Lehtori

Juha Joutsenlahti

Juha Joutsenlahti

Ylikomisario, HM

.

Sampsa Kataja

Sampsa Kataja

Asianajaja / varatuomari

Mari Kaunistola,  valtuuston pj.

Mari Kaunistola, valtuuston pj.

Kansanedustaja, Johtamisen lehtori, KTM

Anttivesa Knuuttila

Anttivesa Knuuttila

Toimitusjohtaja, KM

Mikko Pakkasela

Mikko Pakkasela

Myyntijohtaja, DI

Nelly Pitkänen

Nelly Pitkänen

Ylioppilas / myyjä

Mikael Ropo

Mikael Ropo

Toimitusjohtaja / yrittäjä,

Heikki Santavuo

Heikki Santavuo

HT-tilintarkastaja

Petri Lahtinen

Petri Lahtinen

1. varavaltuutettu, yrittäjä, johtaja

Helvi Walli

Helvi Walli

2. varavaltuutettu, kunnallisneuvos

Johanna Siitari

Johanna Siitari

3. varavaltuutettu, rehtori

Kokoomuksen edustus kaupunginhallituksessa, lautakunnissa ja jaostoissa:

Kaupunginhallitus:

Sampsa Kataja, 1. varapj. (Mikael Ropo) 

Bia Kaski  (Viliina Välimäki)

Henna Kyhä  2023-2025 (Hanna Raitakari)

 

Sivistyslautakunta:

Henna Kyhä, varapj. 2021-2023    (Jani Mäntysaari)

Juha Joutsenlahti, varapj. 2023-2025  (Jani Mäntysaari)

Nelly Pitkänen  (Olga Piira)

Juha Joutsenlahti 2021-2023   (Jaana Mäkinen)

Helvi Walli 2023-2025 (Jaana Mäkinen)

 

Tarkastuslautakunta:

Tomi Lehtonen  (Pekka Hammais)

Sirkka Sainio  (Jan-Markus Lönnqvist)

Veera Forsbacka  (Taina Vehmanen)

 

Ympäristöterveysjaosto:

Hanna Raitakari, pj. (Henrika Palenius)

Heikki Keisari, vpj., Harjavalta

Irene Häyry, Eurajoki

 

Porin Palveluliikelaitoksen johtokunta:

Jari Taimi    (Rony Hopeakangas)

Marju Sjösten  (Armi Aho)

 

Porin Veden johtokunta:

Mikko Kivinen  (Tommi Saarivirta)

Maria Rautanen  (Marju Sjösten)

Elinvoima- ja ympäristölautakunta:

Hanna Raitakari  (Karoliina Tala)

Johanna Siitari   (Henrika Palenius)

Jussi Ihamäki   (Ilkka Holmlund) 

Tekninen lautakunta:

Mikael Ropo, pj.   (Jussi Törmälä)

Mikko Pakkasela  (Jari Taimi)

Helvi Walli 2021-2023  (Merita Lehtovirta)

Viliina Välimäki 2023-2025 (Merita Lehtovirta)

 

Vapaa-ajan lautakunta:

Viliina Välimäki, vpj.   (Karoliina Tala) 

Juha Joutsenlahti  (Tommi Saarivirta)

Henri Järvinen   (Jani Mäntysaari)

 

Joukkoliikennejaosto:

Jussi Ihamäki, pj.  (Meritta Lehtovirta)

Juha Hernberg, Ulvila

 

Jätehuoltojaosto:

Karoliina Tala   (Johanna Siitari)

Tiina Ahonen, Ulvila

 

Porin seudun kansalaisopiston hallintojaosto:

Jukka Suntila   (Raija-Liisa Levonen)

Roope Rantala, Ulvila  (Mikael Laine, Ulvila)

 

Keskusvaalilautakunta:

Eero Luoma, varapj.  (Eija Palmu-Koskinen)